Pomóż Jasiowi!

O Jaśku

            Nasz synek Jasiek to wesoły i kochany dziewięciolatek, który mimo swojej niepełnosprawności chce poznawać świat i uczyć się nowych rzeczy. Niestety cierpi na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce, które manifestuje się zmiennym napięciem mięśniowym oraz brakiem napięcia w osi ciała. Przyczyną jego choroby jest niedotlenienie okołoporodowe, które spowodowało ciężką zamartwicę, tak naprawdę Jasiek w ostatniej chwili przyszedł na świat. Skutki są jednak nieodwracalne, wiemy, że niepełnosprawność ruchowa zawsze będzie dużym problemem, mimo różnym formom terapii i rehabilitacji jakim jest poddawany,  nigdy nie osiągnie pełnej sprawności. Cieszy nas jednak rozwój intelektualny  i społeczny Jaśka, który ma dobry kontakt z otoczeniem, dużo rozumie oraz coraz lepiej komunikuje się z nami, oczywiście w sposób pozawerbalny.
          Mózgowe porażenie dziecięce bardzo często spowodowane jest źle przeprowadzonym porodem, tak również było w tym przypadku, nasz synek płaci za niekompetencje i brak profesjonalizmu osób, które ślubowały bezinteresowną pomoc pacjentowi. Czasu i złych wyborów jednak nie cofniemy, pozostaje nam z całych sił starać się poprawić komfort jego życia, kochać go, wspierać i zapewnić mu jak najlepszą opiekę oraz sprawić żeby po prostu chciało mu się żyć!

Na co choruje Jasiek?

Na co choruje Jasiek?

czytaj dalej
Rehabilitacja Jasia

Rehabilitacja Jasia

czytaj dalej

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.