Pomóż Jasiowi!

Rehabilitacja Jasia

 Rehabilitacja na ciężka i mozolna praca, czekanie na postępy uczy nas pokory i cierpliwości. Na szczęście Jasiek trafił w ręce wspaniałych fizjoterapeutów, którzy wzajemnie sie uzupełniają, walczą z nami o naszego synka. Pokazują nam jak mamy postępować, bo tak naprawdę rehabilitacja bedzie miała efekty tylko wtedy gdy zaangażuje się cała rodzina, musimy wiedzieć jak Jasia trzymać, pielęgnować, karmić ...

 Dziękujemy dr Małgorzacie Matyji, dr Annie Gogoli, Aleksandrze Kaniewskiej, Michałowi Pragłowskiemu, Przemysławowi Pojdzie, Małgorzacie Szwałek którzy ćwiczą bądz ćwiczyli metodą NDT Bobath, oraz całemu personelowi OWI w Żorach za zaangażowanie i serce włożone w pracę z Jaśkiem. Nie zapominamy również o terapeutach - Grzegorz Serkies, Przemysław Pojda, Monika Furlepa, Bartłomiej Rogoziński którzy ćwiczą bądz ćwiczyli metodą Vojty, żałujemy, że została ona wdrożona dosyć późno, bo dopiero po ukończeniu przez Jaśka 3,5 roku życia. Mimo, że metoda jest inwazyjna i na pewno ma tyle samo zwolenników co przeciwników w przypadku Jaśka sprawdza sie i daje nadzieję na dalszy postęp. Myślę, że rodzice dzieci, z dużym problemem ruchowym nie powinni bać sie sięgać po tę forme terapii. Cieszymy sie, że trafiliśmy na wspaniałych terapeutów i mamy nadzieję, że duzo jeszcze uda się osiągnąć!

Bardzo ważnym elementem w terapii Jasia jest dbałość o rozwój jego mowy. Spotkania z dr Aleksandra Ładą pozwoliły nam zrozumieć jakie cele powinniśmy stawiać sobie jeśli chodzi o możliwość komunikacji z naszym synem. Wielce prawdopodobne jest, że nigdy nie nie usłyszymy słowa "mamo", "tato" i Jasiek nie bedzie mógł sygnalizować swoich potrzeb werbalnie. Ważna zatem jest komunikacja alternatywna.
Panie
Monika BroszkiewiczMałgosia Pope-Świdzikowska i Karina Janas, Bogusława Karasek oraz Katarzyna Hajduk-Oleksy pokazują nam inny sposób porozumiewania się z Jasiem, jest to  bardzo istotne, ponieważ nasz chłopczyk, ktory jest "uwięziony we własnym ciele", musi wyrażać swoje emocje, uczucia i nastroje. Nie możemy zapomnieć o Panu Karolu Pawlasie, ktory pobudzał mięśnie aparatu mowy wykonując masaże logopedyczne (Jasiu naprawde je lubił), dodatkowo wywołuje samogłoski, byc moze zaowocuje to w przyszłości jakimś prostym komunikatem słownym.

Od momentu ukończenia przez Jaska 3 roku życia stawiamy również na turnusy rehabilitacyjne, ponieważ mamy tam możliwość zapewnienia naszemu dziecku innych form terapii, a chcielbyśmy spróbować wszystkiego! Wielkie podziękowania dla całej kadry Ośrodka Rehabilitacji Zabajka 2 w Złotowie za pracę z naszym Żółwikiem :) 

 

 

Na co choruje Jasiek?

Na co choruje Jasiek?

czytaj dalej
Rehabilitacja Jasia

Rehabilitacja Jasia

czytaj dalej

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.